Aktualności

Wspomnienie o śp. Tadeuszu Tyszkiewiczu, Bracie i Przyjacielu z Domowego Kościoła

Rankiem 18 września 2014 r. w Szczecinie, odszedł do Pana powołany na wieczną wachtę Tadeusz Tyszkiewicz, kpt. ż. w., wieloletni aktywny uczestnik Domowego Kościoła diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Czytaj dalej

Relacja z wyborów pary krajowej DK - Łomża 2014

Decyzją KEP wprowadzono zmiany w zasadach wyborów par odpowiedzialnych DK. Czy praktyczny test nowych przepisów wypadł pomyślnie?
O tym w relacji z przebiegu wyborów sporządzonej na podstawie Protokołu „Wyboru pary krajowej DK, Łomża 13 września 2014 r.” przez moderatora i parę krajową DK: ks. Marka Borowskiego oraz Beatę i Tomasza Strużanowskich.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku pracy 2014/15 w rejonie Pomorzany

6 września 2014 roku kręgi rejonu Pomorzany rozpoczęły nowy rok pracy w formacji Domowego Kościoła. Oddaliśmy się prowadzeniu Pana w Duchu Świętym, prosząc go o błogosławione owoce naszych spotkań i modlitw. Na zakończenie Eucharystii animatorzy otrzymali świece, które wręczył moderator rejonu, ks. Andrzej Buczma. Po Mszy świętej w radosnej atmosferze spotkaliśmy się podczas agape.

Agata i Remigiusz

GALERIA

 

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku pracy 2014/15 w rejonie Bukowe/Zdroje

Rejonowe Msze św. na stałe wpisały się w obraz życia wspólnoty Domowego Kościoła na Bukowym. Z wyłączeniem wakacji co miesiąc odprawiane są w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.30. Właśnie w pierwszy piatek czyli 5 września 2014 roku spotkaliśmy się na "Łamaniu chleba" z Chrystusem w gornie członków wspólnoty, by rozpocząć nowy rok pracy formacyjnej pod hasłem "Radość Ewangelii".

Czytaj dalej

Ucz się jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć jutro

Oaza Rodzin III stopnia (2014 rok)

Oaza Rodzin III stopnia została zorganizowana od 1 do 17 sierpnia 2014 roku w Krakowie przez Domowy Kościół diecezji toruńskiej. Uczestniczyło w niej 14 małżeństw z całej Polski. Parą odpowiedzialną byli Jadwiga i Gabriel Drumińscy, moderatorem ksiądz Łukasz Śleziak SAC z Chełmna. Wspierali nas również dwaj klerycy: Robert i Jacek, Gosia z diakonii muzycznej oraz Beata, Karolina i Emilka (nasza córka) z diakonii wychowawczej.

Czytaj dalej

Plan pracy Domowego Kościoła w roku formacyjnym 2014/15

Plan pracy Domowego Kościoła na rok formacyjny 2014/15
Czytaj dalej

Jak chronić współczesną polską rodzinę i w jaki sposób dbać o jej znaczenie i godność

Civitas Christiana zaprasza na cykl spotkań

Wszyscy dostrzegamy obecnie ogromną potrzebę naprawy Rzeczypospolitej w wymiarze jednostkowym i społecznym. Dostrzegamy błędy polskiego społeczeństwa i słabości naszej ojczyzny, ale nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Zauważamy, ubolewamy i mówimy głośno o: braku patriotyzmu, niezgodach wewnętrznych, warcholstwie i egoizmie indywidualnym oraz grupowym; o rozumieniu wolności jako samowoli; „o demokracji bez wartości; o ustanawianiu niesprawiedliwych praw; powszechności grzechów publicznych i ich bezkarności” (za ks. Piotrem Skargą), ale nie potrafimy podjąć wysiłku, by na powrót polska Rodzina była „silna Bogiem i stała się mocą swego narodu” (za kard. S. Wyszyńskim).

Czytaj dalej

Diecezjalna inauguracja kolejnego roku pracy Domowego Kościoła

 

Kolejna okazja, by w obliczu zbliżających się wyzwań związanych z powrotem do zawodowych i rodzinnych obowiązków po wakacyjno-urlopowej przerwie, z nowym entuzjazmem i nadzieją podjąć trud duchowej przemiany, odnawiania umysłu, krocząc w małżeńskim zjednoczeniu ku wyżynom po to, aby wciąż uczyć się i doskonalić w rozpoznawaniu, jaka jest wola Boża, co jest dobre, doskonałe i przyjemne Bogu…

Czytaj dalej

Warto otworzyć serce dla Boga

Oaza Rodzin I stopnia (2014 rok)

Kochani, chcieliśmy podzielić się z wami naszym świadectwem z rekolekcji OR I stopnia, które odbyły się w Krajniku Górnym w dniach 15-31.07.2014 roku. Wybierając się na rekolekcje byliśmy pełni obaw, trochę sceptycznie nastawieni i nie do końca pewni tego wyjazdu. Będąc na miejscu okazało się, że nasze obawy była niepotrzebne. Poznaliśmy wspaniałych, serdecznych, uczynnych ludzi, których gromadzi ten sam duch, Duch Boży. Te rekolekcje dla małżeństw dały nam dużo odwagi, pogłębiły naszą wiarę i spojrzenie na drugiego człowieka.

Czytaj dalej

Dobro mnożysz, gdy dzielisz je

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia (2014 rok)

Budowanie jedności w małżeństwie i rodzinie realizujemy poprzez zobowiązania. Są takie, którymi ciężko się dzielić, inne przychodzą tak po prostu, niektóre wykonujemy z obowiązku, ale są też takie, na które czekamy - rekolekcje. W tym roku przypadły nam w udziale rekolekcje o posłudze pary animatorskiej ORAR II stopnia w Mrzeżynie (8-14.08.2014). Analizując program rekolekcji odnieśliśmy wrażenie, że otrzymamy kompletną wiedzę o animowaniu kręgu. Po czym okazało się, że nie tylko konferencje i spotkania w grupach, ale także kontakt ze słowem Bożym, udział w modlitwie, wspólny śpiew, kształtowały w nas gotowość do posługi. Na początku gdzieś w tle, później coraz bardziej docierała do nas piosenka roku „Radość przemienionych serc”.

Czytaj dalej

Bóg pomaga tym, którzy służą

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia (2014 rok)

W tym roku pojechaliśmy na rekolekcje do Mrzeżyna na ORAR II stopnia. Po raz pierwszy jako para prowadząca, odpowiedzialna za całe rekolekcje. Zgłaszając się do diakonii rekolekcyjnej nie do końca byliśmy świadomi wszystkich zadań, jakie są przed nami. Ale Pan Bóg cały czas nas prowadził jak kochający ojciec, każdego dnia otwierał kolejne zamknięte drzwi.

Czytaj dalej

Niebieskie lato

Oaza Rodzin II stopnia (2014 rok)

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w rekolekcjach ORAR Io w Wisełce. Zachęceni pozytywnym doświadczeniem wielu czynników sprzyjających przeżyciu odnowy duchowej jakie panują w nadmorskiej miejscowości, zapragnęliśmy w tym roku, właśnie tam odbyć 15-dniowe rekolekcje OR II stopnia, które od lat odkładaliśmy.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu III

W najbliższy czwartek 14.08.2014 r. zapraszamy na Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu III, tym razem do Krajnika Górnego. Dzień, w którym spotkają się tylko dwie, ale jakże ważne oazy, przeżywać będą uczestnicy OR I st. w Kamieniu Pomorskim oraz gospodarze miejsca, uczestnicy OR II st. w Krajniku Górnym. Zapraszamy serdecznie również uczestników ORAR I i II st. z Mrzeżyna, którzy właśnie skończą swoje rekolekcje, aby dołączyli do Oazy Wielkiej, a także wszystkich członków DK i sympatyków, aby wspólnie przeżyć ten dzień radości w duchu miłości agape.

Czytaj dalej

Seksualność - dar od Boga

Rekolekcje tematyczne "Jak rozmawiać z dziećmi o miłości czyli wychowanie seksualne w rodzinie" (2014 rok)

 Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Rościnnie, niedaleko Poznania, w dniach 18-22 czerwca 2014 roku gościł uczestników warsztatowych rekolekcji tematycznych pt.„Jak rozmawiać z dziećmi o miłości, czyli wychowanie seksualne w rodzinie”. Prowadzący – Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie – w sposób niezwykle przejrzysty ukazali sferę dotyczącą odpowiedzialności nas, rodziców, w zakresie przygotowania dzieci do pojmowania i przyjmowania seksualności oraz przedstawiania nieocenionej wartości pięknej i czystej miłości.

Czytaj dalej

Lipcowe spotkanie pięciu oaz

Wisełka – niewielka miejscowość nadmorska - stała się w ostatni poniedziałek lipca 2014 roku miejscem spotkania uczestników oaz rekolekcyjnych II turnusu /15-31.07./.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnus II w Wisełce

W najbliższy poniedziałek 28.07.2014 r. zapraszamy na Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu II do Wisełki. Dzień, w którym spotka się aż pięć oaz (takiego dnia chyba jeszcze w naszej diecezji nie było).

Czytaj dalej

Wolne miejsce na rekolekcjach II stopnia w Krajniku

Zwolniło się miejsce dla rodziny na rekolekcje II st. w Krajniku Górnym od 01.08. do 18.08.2014r. Czasu niewiele do zastanowienia, załatwienia wolnego, zorganizowania się.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny dzień wspólnoty

W najbliższy piątek 11.07.2014 zapraszamy na Dzień Wspólnoty turnusu I do Wisełki. Dzień, który przeżywać będą uczestnicy OR II st. w Mrzeżynie i gospodarze miejsca , uczestnicy OR I st. w Wisełce. A z nimi wszyscy, którzy przyjadą ze Szczecina i naszej diecezji.

Czytaj dalej

Wolne miejsce na rekolekcjach I stopnia

Zwolniło się miejsce dla rodziny na rekolekcje I stopnia w Krajniku Górnym od 15.07. do 31.07.2014r. Czasu niewiele do zastanowienia, załatwienia wolnego, zorganizowania się.

Czytaj dalej

ORDL 2014 - Krościenko nad Dunajcem

Serdecznie zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Liturgicznej, która odbędzie się w dniach 19-24 sierpnia 2014 r. w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem.

Czytaj dalej