Aktualności

Niebieskie lato

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w rekolekcjach ORAR Io w Wisełce. Zachęceni pozytywnym doświadczeniem wielu czynników sprzyjających przeżyciu odnowy duchowej jakie panują w nadmorskiej miejscowości, zapragnęliśmy w tym roku, właśnie tam odbyć 15-dniowe rekolekcje ONŻ IIo, które od lat odkładaliśmy.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu III

W najbliższy czwartek 14.08.2014 r. zapraszamy na Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu III, tym razem do Krajnika Górnego. Dzień, w którym spotkają się tylko dwie, ale jakże ważne oazy, przeżywać będą uczestnicy OR I st. w Kamieniu Pomorskim oraz gospodarze miejsca, uczestnicy OR II st. w Krajniku Górnym. Zapraszamy serdecznie również uczestników ORAR I i II st. z Mrzeżyna, którzy właśnie skończą swoje rekolekcje, aby dołączyli do Oazy Wielkiej, a także wszystkich członków DK i sympatyków, aby wspólnie przeżyć ten dzień radości w duchu miłości agape.

Czytaj dalej

Jak rozmawiać z dziećmi o miłości

 Archidiecezjalny Dom Rekolekcyjny w Rościnnie, niedaleko Poznania, w dniach 18-22 czerwca 2014 roku gościł uczestników warsztatowych rekolekcji tematycznych pt.„Jak rozmawiać z dziećmi o miłości, czyli wychowanie seksualne w rodzinie”. Prowadzący – Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie – w sposób niezwykle przejrzysty ukazali sferę dotyczącą odpowiedzialności nas, rodziców, w zakresie przygotowania dzieci do pojmowania i przyjmowania seksualności oraz przedstawiania nieocenionej wartości pięknej i czystej miłości.

Czytaj dalej

Lipcowe spotkanie pięciu oaz

Wisełka – niewielka miejscowość nadmorska - stała się w ostatni poniedziałek lipca 2014 roku miejscem spotkania uczestników oaz rekolekcyjnych II turnusu /15-31.07./.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnus II w Wisełce

W najbliższy poniedziałek 28.07.2014r. zapraszamy na Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu II do Wisełki. Dzień, w którym spotka się aż pięć oaz (takiego dnia chyba jeszcze w naszej diecezji nie było).

Czytaj dalej

Wolne miejsce na rekolekcjach II stopnia w Krajniku

Zwolniło się miejsce dla rodziny na rekolekcje II st. w Krajniku Górnym od 01.08. do 18.08.2014r. Czasu niewiele do zastanowienia, załatwienia wolnego, zorganizowania się.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny dzień wspólnoty

W najbliższy piątek 11.07.2014 zapraszamy na Dzień Wspólnoty turnusu I do Wisełki. Dzień, który przeżywać będą uczestnicy OR II st. w Mrzeżynie i gospodarze miejsca , uczestnicy OR I st. w Wisełce. A z nimi wszyscy, którzy przyjadą ze Szczecina i naszej diecezji.

Czytaj dalej

WOLNE MIEJSCE NA REKOLEKCJACH

Zwolniło się miejsce dla rodziny na rekolekcje I st. w Krajniku Górnym od 15.07. do 31.07.2014r. Czasu niewiele do zastanowienia, załatwienia wolnego, zorganizowania się.

Czytaj dalej

ORDL 2014 - Krościenko nad Dunajcem

Serdecznie zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Liturgicznej, która odbędzie się w dniach 19-24 sierpnia 2014 r. w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem.

Czytaj dalej

Nowy krąg w rejonie Słoneczne

W sobotnie przedpołudnie 7 czerwca 2014 roku, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w parafii Wniebowzięcia NMP miało miejsce szczególne wydarzenie. Małżeństwa z rejonu Słoneczne spotkały się, aby wspólnym śpiewem i modlitwą, uczestnicząc w Eucharystii, zakończyć kolejny rok duchowej formacji w ramach Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Czytaj dalej

Podziękowanie za posługę ks. Marka

Drogi Księże Marku
Moderatorze Domowego Kościoła  

„Wdzięczność jest pamięcią serca”

Rodziny Domowego Kościoła składają serdeczne  podziękowanie za Twoją posługę  w  diecezji szczecińsko-kamieńskiej  w latach  2005- 2014.  Dziękujemy za opiekę nad  kręgami rodzin,  prowadzenie dni skupienia  i różnego typu rekolekcji  oraz Twoją otwartość na potrzeby wspólnoty.

Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny

To już 11. edycja konkursu fotograficznego zorganizowana przez Diakonię Komunikowania Społecznego Archidiecezji Katowickiej. W tym roku tematem jest „Radość Ewangelii” pod honorowym patronatem ks. Adama Wodarczyka - Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Ryszarda Nowaka – moderatora Ruchu Archidiecezji Katowickiej, oraz ks. Jarosław Ogrodniczak - Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Katowickiej

Czytaj dalej

ks. Marek Borowski zaprasza

Zapraszam w niedzielę, 22-go czerwca, na godz. 12.00 na Mszę św. dziękczynną za dziewięć lat mojej posługi we wspólnocie pallotyńskiej,
parafii i  archidiecezji.Po Eucharystii zapraszam na wspólnotowe  biesiadowanie!

ks. Marek Borowski SAC

Czytaj dalej

Temat roku 2014/2015

Słowo programowe wygłoszone 22 lutego 2014 r. w czasie 39. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie:

W słowie, które dzisiaj wypowiadam, będzie nas w dużej mierze prowadziła myśl Papieża Franciszka. „Evangelii gaudium” to bardzo ważny dokument dla współczesnego Kościoła. Ojciec Święty podkreśla, że nie jest to tylko ludzkie rozeznanie, efekt badań socjologicznych, ale że jest to owoc modlitwy i spojrzenie misyjnego ucznia, ożywiane światłem i mocą Ducha Świętego.

Czytaj dalej

Rekolekcje letnie w 2014 roku

Zgłoszenia  na rekolekcje letnie w 2014 roku należy przesłać mailem  od  1 lutego 2014

Czytaj dalej

Zakończenie roku formacyjnego

 

 

Przed nami koniec roku formacyjnego “ Narodzić się na nowo”.Zgodnie z planem rocznym Msza św. z rozesłaniem na rekolekcje letnie odbędzie się 15.06.2014 r. o godz. 15.00. Tym razem spotykamy się w gościnnym Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym ul. Papieża Pawła VI SZCZECIN.

Temat roku 2013/14

Słowo programowe: wygłoszone przez Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Adama Wodarczyka, 23 lutego 2013 r., w czasie 38. Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze.

 

Czytaj dalej

Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Kochani!

Spotkanie w ramach DWDD filii poznańskiej odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, przy kościele Najświętszej Bogarodzicy Maryi, na os. Stare Zegrze (Rataje, górny taras)
12-13.04.2013 r. Gospodarze ucieszą sie z przyjazdów już w piątek 12-go, zapewniają noclegi.

Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej

Po warsztatach Liturgii godzin

Fotoreporaż z pierwszych bezprecedensowych warsztatów Liturgii godzin - pobierz.

Czytaj dalej

Manewry Diakonii Liturgicznej

Lutowe spotkanie formacyjne Diakonii Liturgicznej - pobierz fotoreporaż.   
Marcowe
spotkanie formacyjne Diakonii Liturgicznej - pobierz fotoreporaż.

Czytaj dalej