Aktualności

Jesienny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych – 24-25.10.2014

Współpraca ekumeniczna w ewangelizacji

Tym razem DWDD będą poświęcone bardzo ważnemu tematowi współpracy ekumenicznej w dziele ewangelizacji. Ks. Franciszek Blachnicki podczas VI KKO w 1981 roku powiedział: „Pragniemy także realizować jedność pomiędzy różnymi wyznawcami Chrystusa, czyli jedność w wymiarze ekumenicznym. Chcemy ją realizować w dziele ewangelizacji, w którym wobec niewierzących pragniemy świadczyć o Chrystusie razem z braćmi odłączonymi, braćmi z innych Kościołów, bo oni głoszą tego samego Chrystusa”.

Czytaj dalej

Bliżej beatyfikacji ks. Franciszka Blachnickiego

16 października w Watykanie komisja teologów jednomyślnie uznała heroiczność cnót Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

Czytaj dalej

Spotkanie Diakonii Rekolekcyjnej

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy posługiwali na oazach i chcieliby to czynić nadal, tych którzy chcieliby podzielić się swoim doświadczeniem i pomysłami oraz tych, którzy pragną w jakikolwiek sposób pomóc przy organizacji rekolekcji - na pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie diakonii rekolekcyjnej, które odbędzie się 18.10.2014 roku (sobota) o godzinie 16.00 w świetlicy CARITAS na plebanii przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego przy ul. Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku formacyjnego 2014/15 w rejonie Słoneczne

03.10.2014 rejon Słoneczne uroczystą Mszą Świętą rozpoczął nowy rok formacyjny "Radość Ewangelii"

Czytaj dalej

Zaproszenie na Dzień Skupienia dla Animatorów 2014

" ...nie bójcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi." - św. Jan Paweł II

Czytaj dalej

Spotkanie Diakonii Jedności 2014

W sobotnie wrześniowe przedpołudnie miało miejsce w Stepnicy spotkanie diakonii jedności, na które przybyły, prócz diecezjalnego moderatora DK – ks. Ignacego Stawarza oraz pary diecezjalnej DK – Małgorzaty i Tomasza Kasprowiczów, osoby odpowiedzialne za diakonie: diakonia rekolekcyjna – Anna i Dariusz Porazikowie; diakonia wyzwolenia – Mirosław Hilicki; diakonia komunikowania społecznego – Adam Szewczyk oraz Rafał Grochowski; diakonia muzyczna – Wioletta i Zbigniew Jesiotrowie.

Czytaj dalej

Rejonowe rozpoczęcie roku pracy 2014/15

27 października 2014 roku kręgi rejonu Majowe spotkały się w Załomiu, by rozpocząć nowy rok pracy pod hasłem przewodnim roku formacyjnego: ,,Radość Ewangelii”. Spotkanie rozpoczęła uroczysta Eucharystia, którą celebrował moderator naszego rejonu - ks. kan. Tadeusz Szponar.

Czytaj dalej

Zaproszenie na ORAR II stopnia

(...) Para animatorska została imiennie wybrana, powołana do posługi i niejako "zaproszona" przez Boga do posługi innym małżonkom należącym do Domowego Kościoła w kręgu, rejonie, diecezji itd. stosownie od zakresu posługi w strukturze DK.

Czytaj dalej

Diakonia Muzyczna zaprasza!

Diakonia muzyczna spotyka się w 1 i 3 czwartek miesiąca, godz. 18.00 u Pallotynów nad Odrą - zapraszamy wszystkich grających i śpiewających! Więcej informacji na stronie http://diakoniamuzyczna.szczecin.pl/.

Czytaj dalej

Rejon Police zaprasza na adoracje uwielbienia

Chcemy modlić sie za wspólnotę Domowego Kościoła.
Adoracje odbywać się będą w każdą pierwszą sobotę miesiąca od 20.00 do 21.00 w różnych parafiach naszego rejonu.
Pierwsza adoracja w sobotę 4 października w kościele p.w. Chrystusa Króla w Skolwinie - Plac ks. Henryka Świerkowskiego (końcowy autobusu 63)

x. Łukasz Śniady i para rejonowa

Czytaj dalej

Wspomnienie o śp. Tadeuszu Tyszkiewiczu, Bracie i Przyjacielu z Domowego Kościoła

Rankiem 18 września 2014 r. w Szczecinie, odszedł do Pana powołany na wieczną wachtę Tadeusz Tyszkiewicz, kpt. ż. w., wieloletni aktywny uczestnik Domowego Kościoła diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Czytaj dalej

Relacja z wyborów pary krajowej DK - Łomża 2014

Decyzją KEP wprowadzono zmiany w zasadach wyborów par odpowiedzialnych DK. Czy praktyczny test nowych przepisów wypadł pomyślnie?
O tym w relacji z przebiegu wyborów sporządzonej na podstawie Protokołu „Wyboru pary krajowej DK, Łomża 13 września 2014 r.” przez moderatora i parę krajową DK: ks. Marka Borowskiego oraz Beatę i Tomasza Strużanowskich.

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku pracy 2014/15 w rejonie Pomorzany

6 września 2014 roku kręgi rejonu Pomorzany rozpoczęły nowy rok pracy w formacji Domowego Kościoła. Oddaliśmy się prowadzeniu Pana w Duchu Świętym, prosząc go o błogosławione owoce naszych spotkań i modlitw. Na zakończenie Eucharystii animatorzy otrzymali świece, które wręczył moderator rejonu, ks. Andrzej Buczma. Po Mszy świętej w radosnej atmosferze spotkaliśmy się podczas agape.

Agata i Remigiusz

GALERIA

 

Czytaj dalej

Rozpoczęcie roku pracy 2014/15 w rejonie Bukowe/Zdroje

Rejonowe Msze św. na stałe wpisały się w obraz życia wspólnoty Domowego Kościoła na Bukowym. Z wyłączeniem wakacji co miesiąc odprawiane są w każdy pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.30. Właśnie w pierwszy piatek czyli 5 września 2014 roku spotkaliśmy się na "Łamaniu chleba" z Chrystusem w gornie członków wspólnoty, by rozpocząć nowy rok pracy formacyjnej pod hasłem "Radość Ewangelii".

Czytaj dalej

Ucz się jakbyś miał żyć wiecznie, żyj jakbyś miał umrzeć jutro

Oaza Rodzin III stopnia (2014 rok)

Oaza Rodzin III stopnia została zorganizowana od 1 do 17 sierpnia 2014 roku w Krakowie przez Domowy Kościół diecezji toruńskiej. Uczestniczyło w niej 14 małżeństw z całej Polski. Parą odpowiedzialną byli Jadwiga i Gabriel Drumińscy, moderatorem ksiądz Łukasz Śleziak SAC z Chełmna. Wspierali nas również dwaj klerycy: Robert i Jacek, Gosia z diakonii muzycznej oraz Beata, Karolina i Emilka (nasza córka) z diakonii wychowawczej.

Czytaj dalej

Plan pracy Domowego Kościoła w roku formacyjnym 2014/15

Plan pracy Domowego Kościoła na rok formacyjny 2014/15
Czytaj dalej

Jak chronić współczesną polską rodzinę i w jaki sposób dbać o jej znaczenie i godność

Civitas Christiana zaprasza na cykl spotkań

Wszyscy dostrzegamy obecnie ogromną potrzebę naprawy Rzeczypospolitej w wymiarze jednostkowym i społecznym. Dostrzegamy błędy polskiego społeczeństwa i słabości naszej ojczyzny, ale nie potrafimy sobie z nimi poradzić. Zauważamy, ubolewamy i mówimy głośno o: braku patriotyzmu, niezgodach wewnętrznych, warcholstwie i egoizmie indywidualnym oraz grupowym; o rozumieniu wolności jako samowoli; „o demokracji bez wartości; o ustanawianiu niesprawiedliwych praw; powszechności grzechów publicznych i ich bezkarności” (za ks. Piotrem Skargą), ale nie potrafimy podjąć wysiłku, by na powrót polska Rodzina była „silna Bogiem i stała się mocą swego narodu” (za kard. S. Wyszyńskim).

Czytaj dalej

Diecezjalna inauguracja kolejnego roku pracy Domowego Kościoła

 

Kolejna okazja, by w obliczu zbliżających się wyzwań związanych z powrotem do zawodowych i rodzinnych obowiązków po wakacyjno-urlopowej przerwie, z nowym entuzjazmem i nadzieją podjąć trud duchowej przemiany, odnawiania umysłu, krocząc w małżeńskim zjednoczeniu ku wyżynom po to, aby wciąż uczyć się i doskonalić w rozpoznawaniu, jaka jest wola Boża, co jest dobre, doskonałe i przyjemne Bogu…

Czytaj dalej

Warto otworzyć serce dla Boga

Oaza Rodzin I stopnia (2014 rok)

Kochani, chcieliśmy podzielić się z wami naszym świadectwem z rekolekcji OR I stopnia, które odbyły się w Krajniku Górnym w dniach 15-31.07.2014 roku. Wybierając się na rekolekcje byliśmy pełni obaw, trochę sceptycznie nastawieni i nie do końca pewni tego wyjazdu. Będąc na miejscu okazało się, że nasze obawy była niepotrzebne. Poznaliśmy wspaniałych, serdecznych, uczynnych ludzi, których gromadzi ten sam duch, Duch Boży. Te rekolekcje dla małżeństw dały nam dużo odwagi, pogłębiły naszą wiarę i spojrzenie na drugiego człowieka.

Czytaj dalej

Dobro mnożysz, gdy dzielisz je

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Rodzin II stopnia (2014 rok)

Budowanie jedności w małżeństwie i rodzinie realizujemy poprzez zobowiązania. Są takie, którymi ciężko się dzielić, inne przychodzą tak po prostu, niektóre wykonujemy z obowiązku, ale są też takie, na które czekamy - rekolekcje. W tym roku przypadły nam w udziale rekolekcje o posłudze pary animatorskiej ORAR II stopnia w Mrzeżynie (8-14.08.2014). Analizując program rekolekcji odnieśliśmy wrażenie, że otrzymamy kompletną wiedzę o animowaniu kręgu. Po czym okazało się, że nie tylko konferencje i spotkania w grupach, ale także kontakt ze słowem Bożym, udział w modlitwie, wspólny śpiew, kształtowały w nas gotowość do posługi. Na początku gdzieś w tle, później coraz bardziej docierała do nas piosenka roku „Radość przemienionych serc”.

Czytaj dalej