Aktualności

Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnus II w Wisełce

W najbliższy poniedziałek 28.07.2014r. zapraszamy na Rekolekcyjny Dzień Wspólnoty turnusu II do Wisełki. Dzień, w którym spotka się aż pięć oaz (takiego dnia chyba jeszcze w naszej diecezji nie było).

Czytaj dalej

Wolne miejsce na rekolekcjach II stopnia w Krajniku

Zwolniło się miejsce dla rodziny na rekolekcje II st. w Krajniku Górnym od 01.08. do 18.08.2014r. Czasu niewiele do zastanowienia, załatwienia wolnego, zorganizowania się.

Czytaj dalej

Rekolekcyjny dzień wspólnoty

W najbliższy piątek 11.07.2014 zapraszamy na Dzień Wspólnoty turnusu I do Wisełki. Dzień, który przeżywać będą uczestnicy OR II st. w Mrzeżynie i gospodarze miejsca , uczestnicy OR I st. w Wisełce. A z nimi wszyscy, którzy przyjadą ze Szczecina i naszej diecezji.

Czytaj dalej

WOLNE MIEJSCE NA REKOLEKCJACH

Zwolniło się miejsce dla rodziny na rekolekcje I st. w Krajniku Górnym od 15.07. do 31.07.2014r. Czasu niewiele do zastanowienia, załatwienia wolnego, zorganizowania się.

Czytaj dalej

ORDL 2014 - Krościenko nad Dunajcem

Serdecznie zapraszamy na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Liturgicznej, która odbędzie się w dniach 19-24 sierpnia 2014 r. w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem.

Czytaj dalej

Nowy krąg w rejonie Słoneczne

W sobotnie przedpołudnie 7 czerwca 2014 roku, w wigilię Zesłania Ducha Świętego, w parafii Wniebowzięcia NMP miało miejsce szczególne wydarzenie. Małżeństwa z rejonu Słoneczne spotkały się, aby wspólnym śpiewem i modlitwą, uczestnicząc w Eucharystii, zakończyć kolejny rok duchowej formacji w ramach Domowego Kościoła, gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie.

Czytaj dalej

Podziękowanie za posługę ks. Marka

Drogi Księże Marku
Moderatorze Domowego Kościoła  

„Wdzięczność jest pamięcią serca”

Rodziny Domowego Kościoła składają serdeczne  podziękowanie za Twoją posługę  w  diecezji szczecińsko-kamieńskiej  w latach  2005- 2014.  Dziękujemy za opiekę nad  kręgami rodzin,  prowadzenie dni skupienia  i różnego typu rekolekcji  oraz Twoją otwartość na potrzeby wspólnoty.

Czytaj dalej

Konkurs fotograficzny

To już 11. edycja konkursu fotograficznego zorganizowana przez Diakonię Komunikowania Społecznego Archidiecezji Katowickiej. W tym roku tematem jest „Radość Ewangelii” pod honorowym patronatem ks. Adama Wodarczyka - Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Ryszarda Nowaka – moderatora Ruchu Archidiecezji Katowickiej, oraz ks. Jarosław Ogrodniczak - Moderator Diecezjalny Domowego Kościoła Archidiecezji Katowickiej

Czytaj dalej

ks. Marek Borowski zaprasza

Zapraszam w niedzielę, 22-go czerwca, na godz. 12.00 na Mszę św. dziękczynną za dziewięć lat mojej posługi we wspólnocie pallotyńskiej,
parafii i  archidiecezji.Po Eucharystii zapraszam na wspólnotowe  biesiadowanie!

ks. Marek Borowski SAC

Czytaj dalej

Temat roku 2014/2015

Słowo programowe wygłoszone 22 lutego 2014 r. w czasie 39. Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie:

W słowie, które dzisiaj wypowiadam, będzie nas w dużej mierze prowadziła myśl Papieża Franciszka. „Evangelii gaudium” to bardzo ważny dokument dla współczesnego Kościoła. Ojciec Święty podkreśla, że nie jest to tylko ludzkie rozeznanie, efekt badań socjologicznych, ale że jest to owoc modlitwy i spojrzenie misyjnego ucznia, ożywiane światłem i mocą Ducha Świętego.

Czytaj dalej

Rekolekcje letnie w 2014 roku

Zgłoszenia  na rekolekcje letnie w 2014 roku należy przesłać mailem  od  1 lutego 2014

Czytaj dalej

Zakończenie roku formacyjnego

 

 

Przed nami koniec roku formacyjnego “ Narodzić się na nowo”.Zgodnie z planem rocznym Msza św. z rozesłaniem na rekolekcje letnie odbędzie się 15.06.2014 r. o godz. 15.00. Tym razem spotykamy się w gościnnym Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym ul. Papieża Pawła VI SZCZECIN.

Temat roku 2013/14

Słowo programowe: wygłoszone przez Moderatora Generalnego Ruchu Światło-Życie, ks. Adama Wodarczyka, 23 lutego 2013 r., w czasie 38. Kongregacji Odpowiedzialnych na Jasnej Górze.

 

Czytaj dalej

Wiosenny Dzień Wspólnoty Diakonii Diecezjalnych

Kochani!

Spotkanie w ramach DWDD filii poznańskiej odbędzie się tradycyjnie w Poznaniu, przy kościele Najświętszej Bogarodzicy Maryi, na os. Stare Zegrze (Rataje, górny taras)
12-13.04.2013 r. Gospodarze ucieszą sie z przyjazdów już w piątek 12-go, zapewniają noclegi.

Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej

Po warsztatach Liturgii godzin

Fotoreporaż z pierwszych bezprecedensowych warsztatów Liturgii godzin - pobierz.

Czytaj dalej

Manewry Diakonii Liturgicznej

Lutowe spotkanie formacyjne Diakonii Liturgicznej - pobierz fotoreporaż.   
Marcowe
spotkanie formacyjne Diakonii Liturgicznej - pobierz fotoreporaż.

Czytaj dalej

Pielgrzymka Życia do Rzymu

Przygotowujemy kolejną pielgrzymkę do Rzymu na Marsz dla Życia w dwóch wersjach: dla "twardzieli", czyli na podłogę za małe pieniądze (tu szczegółów jeszcze nie znam) oraz dla dorosłych (oferta niżej). Zainteresowanych gorąco proszę o informację zwrotną do 28 kwietnia. Potrzebne jest nam to po to, abyśmy się zorientowali, czy ta pielgrzymka ma w ogóle szansę się zrealizować.

Z góry dziękuję za życzliwość. Pozdrawiam w imię Pana

Joanna Szałata

Czytaj dalej

Potrzebna krew!

Zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc. Daniel, 21 letni chłopak ze Skolwina od ponad 6-ciu lat walczy z białaczką. Niestety w ostatnim czasie nastąpił nawrót choroby, w chwili obecnej przechodzi chemioterapię i potrzebna jest krew.

Czytaj dalej

2013.03.04 Krąg rejonowy od kuchni

Felieton ze spotkania kręgu rejonowego możesz pobrać tutaj.
To taki pdjęty nurt tematyczny "Ruch od kuchni..."

Czytaj dalej

Zaproszenie na pielgrzymkę do Kalisza

Zapraszamy na XVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Domowego Kościoła do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu
- 27 kwietnia 2013 roku

Tegoroczna pielgrzymka wpisuje się w obchody 40-lecia Domowego Kościoła. Przekazujemy zaproszenie pary krajowej i moderatora krajowego, by to spotkanie było naszym wielkim świętem - czasem uwielbienia Pana Boga i dziękczynienia za wszelkie dobro, które wydarzyło się na tej drodze w naszych małżeństwach, rodzinach, kręgach, wspólnotach.

Czytaj dalej